3. tek rekreativne tekaške lige

12.06.2014

Športno društvo Lončar je v sredo, 11.6.2014 izpeljalo tretji letošnji tek Rekreativne tekaške lige 2014. Na progo dolgo 3646 m po dolenjevaškem polju s startom in ciljem pri Sv. Marjeti se je v vročini podalo 45 tekačev, tako v ženski kot v moški konkurenci. V kategoriji dečkov do 15 let je zmagal Danijel Bartol iz Ribnice, najboljši med moškimi od 16 do 30 let je bil Jaka Kaplan iz Dolenje vasi, ki je s časom 12:09 tudi absolutno prvi na 3. teku, Tomaž Petek iz Lipovca je bil najboljši v kategoriji 31 do 45 let, v kategoriji od 46 do 57 let je zmagal Robert Šmalc iz Brež, Ivan Ruparčič iz Sodražice pa je slavil v kategoriji nad 58 let. Med ženskami je v starostni kategoriji do 15 let zmagala Ana Klarisa Škufca iz Dan, v kategoriji od 16 do 30 let je z najboljšim ženskim časom 14:49 zmagala Tanja Zamida iz Kočevja, v kategoriji od 31 do 45 let Bojana Levstek iz Zapotoka pri Ribnici in Marija Levstik iz Dolenje vasi v kategoriji žensk od 46 do 57 let.
Dolenjevaška tekaška liga s startom in ciljem pri Sveti Marjeti se bo nadaljevala z zadnjim tekom v sredo, 9.7.2014 ob 19:00. Po teku sledi podelitev medalj najboljšim trem in pogostitev za vse tekmovalce.
Hkrati pa vabljeni v soboto, 5.7.2014 na 13. Tek po Lončariji, ki bo v Dolenji vasi. Tek od 300m pa do 9,4 km za vse starostne kategorije.