3. tek rekreativne tekaške lige 2018

07.06.2018

V sredo, 6.6.2018 je bil na tekaškem sporedu 3. tek v okviru  6. Rekreativne tekaške lige v Dolenji vasi, ki jo organiziramo člani ŠTD Lončarja. Na progo se je uspešno podalo 50 tekačev v moških in ženskih kategorijah. Tekaška liga poteka po dolenjevaškem polju s startom in ciljem pri sv. Marjeti.

V moški kategoriji do 17 let je zmagal Maks Ilc iz Prigorice, v ženski pa Ribničanka Iza Prelesnik. Med moškimi od 18 do 29 let je zmagal Simon Levstik iz Dolenje vasi, med ženskami pa Barbara Andoljšek iz Ribnica. V kategoriji od 30 do 39 je med moškimi zmagal Miha Škulj iz Ribnice, ki je bil s časom 12:47 absolutni zmagovalec tretjega teka v letošnjem letu in med ženskami pa Nuša Baković iz Rakitnice, ki je bila s časom 14:52 najhitrejša med tekačicami. V kategoriji od 40 do 49 let je med moškimi slavil Dejan Mihelič iz Ribnice, med ženskami pa je v omenjeni kategoriji najhitreje odtekla Lea Divjak Radivojević iz Ribnice. V moški kategoriji od 50 do 64 let pa je bil najhitrejši Toni Žagar iz Dolenje vasi, ter Janez Dejak v moški kategoriji na 65 let.

Tekaška liga se bo nadaljevala v sredo, 20.6.2018 s četrtim tekom za Rekreativno tekaško ligo in zaključkom nato 4.7.2018 z zadnjim (petim) tekom in podelitvijo medalj najboljšim trem v kategorijah.

Skupno je letos za tekaško ligo pet tekov, vendar za končni razvrstitev štejejo štirje najboljši točkovani teki-torej en najslabše točkovani tek se ne upošteva v seštevku.